01 lutego 2016

Poseidon Trident pod lupą

Czy gumowe poseidony to dobry wybór spośród wszystkich płetw technicznych? Drugi test sprzętu nurkowego już za nami!

Rynek nurkowy przedstawia nam duży wachlarz płetw do nurkowania technicznego. Z roku na rok przybywa nowych modeli prezentowanych przez znane firmy. Testowane tridenty cieszą się sporą popularnością wśród nurków grupy tec. Co w takim razie mają nam do zaoferowania? Spójrzmy już teraz!

Na początek przyjrzyjmy się wielkości i rozmiarom prezentowanej płetwy. W porównaniu z innymi modelami konkurencyjnych marek powierzchnia płetwy jest spora. Przekłada się ona zatem na dużą siłę kopnięcia pod wodą. Uważam, że w tej kwestii płetwy spełniają swoje zdanie na 5. Pływanie frog kickiem to czysta przyjemność. Większego problemu nie sprawia również flutter kick, czy back kick, a to już istotna sprawa w nurkowaniu technicznym, czy jaskiniowym. Na pochwałę zasługują również kanaliki wodne, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by przepływająca przez nie woda maksymalnie ograniczała jakiekolwiek zawirowania wody.


Ważną zaletą tridentów jest ich sztywność. Guma, z której zostały wykonane jest bardzo sztywna, szczególnie w porównaniu z płetwami typu JET firmy SCUBATECH. To również optymalnie sprawdza się podczas pływania tyłem. Płetwy nie wyginają się oraz nie odkształcają. Powoduje to zwiększenie również zwiększenie siły napędu. 
W połączeniu ze sprężynami stanowią idealny komplet. Osobiście polecam zamianę pasków na sprężyny. Te drugie są wytrzymalsze, bardziej funkcjonalne. Łatwo się je zakłada, a także bezproblemowo, jednym pociągnięciem ściąga.


Duży ciężar płetwy dobrze dociąża nogi, powodując tym samym zachowanie idealnego trymu
W parze ze sztywnością gumy idzie jej ciężar. Płetwy dzięki swojej znacznej wadze bardzo dobrze trymują nogi. Szczególnie wtedy, gdy używamy suchego skafandra z gumowymi kaloszami. Wyporność powietrza w bucie niwelowana jest dzięki ciężarowi płetwy. Sam mam w suchaczu gumowe buty, więc wiem, jakie to ważne.



Zaletą tych płetw jest również gama kolorów w jakich możemy je dla siebie wybrać. Dostępny jest kolor żółty, czarny, biały, niebieski, czerwony, szary oraz brązowy. Większe znaczenie ma on pewnie dla żeńskiej części społeczności nurkowej, choć zdarzają się również panowie, którzy decydują się na niestandardowy kolor np. biały czy granatowy.

Myślę, że moja subiektywne odczucia nie pozwolą mi na wskazanie jakiegokolwiek negatywu tridentów. Mogę jednogłośnie stwierdzić, że płetwy te są idealnym wyborem dla osób, które za niewygórowane pieniądze, chcą kupić sprzęt dobrej jakości. Nurkuje w nich już od kilku lat i bardzo sobie je cenię. Mam nadzieję, że moja opinia chociażby częściowo wpłynie na rezultat waszych przyszłych nurkowych zakupów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz